Kurumsal
Hakkımızda

Kale Taksi adıyla 1979 yılında kurulduk. Doğuşumuza sebep olan bu adımı Yönetim Kurulu Başkanımız Ayhan Beyaz attı. Böylece, İstanbul’un en güzel semtlerinden Laleli’nin Çukurçeşme sokağında hizmetlerimize başladık. İlk olarak otomotiv sektöründe taksi faaliyetlerimiz ile yer aldık. Sıfır ve ikinci el oto alım satım, kiralama işlemlerini sürdürdük. Sadece bu alanda uzun bir süre hizmetlerimize devam ettik. Çok kısa süre içinde alanımızda başarıyı yakaladık. Ardından farklı sektörlerde kendimize yer bulduk.

1980 yılından itibaren kaliteli hizmetimizi başka sektörler ile buluşturmak istedik. İnşaat ve emlak sektörüne çeşitli yatırımlar yapıp projeler geliştirdik. Bunları taptaze bir isim olan Beyazlar İnşaat adı altında gerçekleştirdik. Otomotiv sektöründeki başarımızı bu alanda da göstererek emin adımlarla yolumuza devam ettik. Üstelik bu süreçte yine boş durmayıp kendimizi geliştirdik ve başka projelere adım attık.

1979 ve 1995 yılları arasında 2. el oto, 0 km, taksi plaka alım satım ve kiralama hizmetlerimizi Laleli’de gerçekleştirmeye devam ettik. Ancak 1995 yılının ardından bu faaliyetlerimizi İstanbul’un Bağcılar ilçesinde sürdürmeye başladık. Faaliyetlerimiz için burada bulunan Oto Center Galericiler Sitesi’ne taşındık. Hizmetlerimizi bir adım daha ileriye taşıyarak olabileceği en iyi hale getirdik.

2000 yılında, olduğumuzdan çok daha iyi bir konuma geldik. Aynı yıl içinde iki farklı yerde Kale Taksi olarak Sixt Rent A Car bayiliğini aldık. Böylece Atatürk Havalimanı ve Antalya ilçelerinde bulunan bayiliklerde yerimizi almış olduk. Ayrıca attığımız bu büyük adım ile rent a car ve turizm sektörüne gerçek anlamda adım attık.

 

Kale Taksi Yeni Limanlarda

Bizler, hiçbir zaman yerimizde saymadık. Sürekli geliştik, yenilendik ve korkusuzca başka sektörlere ve bölgelere kanat açtık. Buna bağlı olarak 2005 yılından itibaren Castre Car Rental adı altında, belli bölgelerde yer alan kendi markamız ile hizmetlerimizi sürdürdük. Bunun için Sabiha Gökçen Havalimanı, İstanbul Havalimanı, Yenibosna Airport AVM, Kristal AVM, Beyoğlu, Taksim, Kadıköy ve Tekirdağ Çorlu şube ve filo sayısını çoğalttık. Buralarda oldukça ekonomik olan VIP Oto Kiralama hizmetlerimiz ile adımızdan söz ettirdik.

Sene 2009’u bulduğu zaman, şu anki durumu merkez binamız olan Kale Taksi 3S Plaza olarak faaliyetlerimize başladık. Aynı yıl içinde, 14 kattan oluşan ve 15.000 metrekarelik bir kapalı alana sahip taksi plazamızı hizmete açtık. Hizmete açtığımız bu plazada işlerimizi bir araya toplamaya karar verdik. Böylelikle 0 km- 2. el oto alım satım ve kiralama hizmetlerimiz başta olmak üzere oto servis, yedek parça, taksi plakası alım satım ve kiralama işlemlerimiz aynı yerde birleşti. Bunun yanı sıra aktif olarak yer aldığımız inşaat ve emlak, muhasebe, sigorta sektörlerini de plazada tek bir çatı altında topladık.

Sonraki yıllarda yeni şubeler ile daha da geniş bir alanda faaliyetlerimizi sürdürmeye devam ettik. Kale Taksi olarak 2010 yılında Kadıköy şubemizi hizmete açtık. Ardından 2013 yılında Tekirdağ Çorlu şubemizi hizmete açarak bünyemize kattık. Ayrıca 2015 yılında akaryakıt sektörüne yatırımlar yaparak bu alanda da kendimize yer bulduk.

2016 yılında, İstanbul Kadıköy Göztepe’de bulunan Bosch Car Oto Servisi ile hizmetlerimize başladık. Son olarak 2017 yılında yurt dışına adım attık. Yabancı bir şirket ile ortaklık kurup teknoloji ve yazılım sektöründe de yerimizi aldık. Günümüzde hâlâ daha iyisini yapabilmek adına çalışmalarımızı sürdürmekteyiz.

 

Misyon

En baştan itibaren içinde olduğumuz alandan dolayı, güvenli olmak önceliğimiz olmuştur. Yer aldığımız her sektörde en kaliteli, en doğru hizmeti vermek en temel amaçlarımızdan biridir. Çünkü biz kalitenin değerini biliriz. Bizim için kalite sadece bir isim değil, hizmetin her şeyiyle bir bütündür. 

Buna bağlı olarak ulaşımdan turizme, emlaktan inşaata, sigortadan muhasebeye kadar birçok alanda yer alıyoruz. Bu alanlarda yer alırken ‘iyi yapmayacaksan hiç yapma’ mottosunu benimsemiş ve bu doğrultuda hareket etmekteyiz.

Benimsediğimiz değer ve ilkelerimizi yabana atmadan hizmetlerimizi sürdürüyoruz. Biz hizmetlerimizi verirken her bir alanda uzmanlığımız ile yer alıyoruz. Güler yüzlü, kendinden emin ve her an yardıma koşacak mükemmel bir ekiple çalışıyoruz. Yılların verdiği tecrübe ile emin adımlarla yolumuzda yürüyoruz. Buna bağlı olarak sözle değil icraatla kendimizi gösteriyoruz.

 

Vizyon

Gelecek adına en temel isteğimiz aynı kalırken gelişmek. Aynı kalitede farklı işler yapmayı hedefliyoruz. Aynı istek ve heyecan ile farklı ülkelerde yer almayı hedefliyoruz. Biz Kale Taksi adını dünyaya duyurmak, ülkemizi farklı yerlerde temsil etmek istiyoruz. Sahip olduğumuz köklü geçmişimizi geleceğe doğru, pırıl pırıl bir şekilde taşımak istiyoruz.

Alanımızda daha da bilinir olmak gelecek adına umduğumuz, kendi adımıza güzel temennilerimizden biri. Geleceğe azalarak değil daha da çoğalarak varmak istiyoruz. Yanımızda daha fazla insan, daha fazla ülke, daha fazla sektör olmasını hedefliyoruz. Bugüne kadar göstermiş olduğumuz başarıyı geleceğe en iyi şekilde taşımayı düşünüyoruz. Hatta belki biraz bunu artırabiliriz.

Doğru zamanda doğru yerde olmak için çabalıyoruz. Gelecekte arkamıza baktığımızda büyük başarılar görmek istiyoruz. Gelecek adına en büyük dileğimiz, ekibimiz ya da müşterilerimiz olması fark etmeksizin iyi bir şekilde anılıyor olmaktır. Dünya sürekli büyür ve ilerlerken biz de yerimizde saymadan devam etmek peşindeyiz. Hedefimiz her daim yürümek. Fakat bunu en iyi şekilde yapmaktır. Gelecekte bugünkü gibi bugünden de yeni, başarılı ve gelişmiş olmak hedefindeyiz.